Jak wybrać organiczny nawóz do warzyw na zimę
Wybór Redakcji

Ekologia i odnawialne źródła energii w domu – z jakich korzystać?

Zrozumienie ekologii i odnawialnych źródeł energii w domu może pomóc w podjęciu świadomych decyzji, jeśli chodzi o wykorzystanie energii w domu. Źródła te obejmują energię słoneczną, energię wiatru, energię geotermalną i energię z biomasy.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z kosztuje.pl

Geotermia

Korzystanie z geotermalnych odnawialnych źródeł energii w domu to świetny sposób na zmniejszenie śladu węglowego i mniejsze obciążenie sieci. Możesz użyć energii geotermalnej do zasilania pieca grzewczego lub klimatyzatora, lub możesz użyć jej do ogrzewania wody w domu.

Geotermalne źródła energii odnawialnej w domu można znaleźć prawie wszędzie na świecie. Korzystanie z energii geotermalnej może pomóc Ci zmniejszyć ogólne zużycie energii o 30-70%. Geotermalne pompy ciepła są konwencjonalnym sposobem wykorzystania energii geotermalnej i mogą zmniejszyć ślad węglowy poprzez wykorzystanie mniejszej ilości energii do transferu ciepła.

Geotermalne źródła energii odnawialnej w domach mogą być również wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej. W Stanach Zjednoczonych produkuje się 3,5 GW energii elektrycznej opartej na geotermii, która może zasilić ponad trzy miliony domów.

Przemysł geotermalny doświadczył szybkiego wzrostu w ciągu ostatniej dekady. Wzrost ten był napędzany przez nowe technologie w przemyśle naftowym i gazowym, takie jak szczelinowanie hydrauliczne. Podczas gdy te nowe technologie pomagają uczynić geotermię bardziej wydajną, nadal istnieją wyzwania inżynieryjne, które muszą zostać rozwiązane.

Przemysł geotermalny to zgrana rodzina. Ci, którzy pracują nad wykorzystaniem większej ilości energii geotermalnej, dzielą się pomysłami i technologią, a także udostępniają zasoby, aby rozwinąć przemysł energii geotermalnej.

Przemysł geotermalny kwitnie w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Region ten jest częścią Pierścienia Ognia, który przynosi więcej ciepła do powierzchni Ziemi. Jest to również dom dla wielu wulkanów i trzęsień ziemi.

Istnieją dwa rodzaje elektrowni geotermalnych: elektrownie parowe flash i elektrownie binarne. W elektrowniach parowych, naturalnie występująca pod ziemią gorąca woda jest pompowana do płynu wtórnego. Kiedy płyn wtórny odparowuje, tworzy parę, która zasila turbiny.

Wiatr

Wykorzystanie wiatru jako odnawialnego źródła energii w domu jest jednym ze sposobów pomocy w ochronie środowiska. Siła wiatru była wykorzystywana przez wieki do obracania maszyn i napędzania żaglowców. Energia produkowana przez turbiny wiatrowe może być dostarczana bezpośrednio do domów lub przechowywana w akumulatorach.

W ciągu ostatniej dekady przemysł wiatrowy poczynił ogromne postępy. Stany Zjednoczone zainwestowały w projekty wiatrowe ponad 151 miliardów dolarów i zapewniają ponad 120 000 miejsc pracy w całym kraju.

Oczekuje się, że branża wiatrowa będzie się nadal rozwijać, a do 2050 roku energetyka wiatrowa może przyczynić się do powstania ponad 135 000 miejsc pracy. W porównaniu z innymi odnawialnymi źródłami energii, wiatr jest mniej kosztowny.

Energia wiatrowa ma potencjał, aby pomóc odblokować wzrost gospodarczy. Jest jednym z najbardziej opłacalnych źródeł nowej energii elektrycznej w wielu częściach kraju.

Przemysł wiatrowy poczynił wielkie postępy w uczynieniu energii wiatrowej konkurencyjną w stosunku do innych źródeł energii. Jest to jeden z największych sektorów przemysłu energetycznego, a produkcja w Stanach Zjednoczonych jest jego główną zaletą.

Cena energii wiatrowej spadła o 47% w ciągu ostatniej dekady. Wyrównany koszt energii spadł poniżej 50 centów za megawatogodzinę. Jednak szacunki kosztów są w dużym stopniu uzależnione od założeń.

Koszt instalacji turbiny wiatrowej jest stosunkowo niewielki i może być zrekompensowany przez federalny kredyt podatkowy na produkcję energii wiatrowej. Małe stacje wiatrowe mogą być budowane w celu zaspokojenia lokalnych potrzeb energetycznych.

Wiatr jest niedrogim źródłem energii elektrycznej, a jego cena jest konkurencyjna w stosunku do cen na hurtowym rynku energii elektrycznej. Jest też jednym z najbardziej przyjaznych środowisku źródeł energii. Pozwala uniknąć 329 mln ton metrycznych CO2 rocznie.

Koszt energii wiatrowej spadł, a krajowa moc zainstalowana osiągnęła w 2012 roku 60 gigawatów. Oczekuje się, że branża wiatrowa będzie się nadal rozwijać, zwłaszcza w obliczu konkurencji ze strony gazu ziemnego.

Solar

Korzystanie z energii słonecznej w domu może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za media i pomoc środowisku. Słońce jest obfitym źródłem energii, a technologia jego wykorzystania nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać.

Energia słoneczna ma wiele korzyści, w tym zmniejszenie szkodliwych zanieczyszczeń powietrza i poprawę zdrowia publicznego. Wykorzystanie jej w Twoim domu może pomóc Ci chronić środowisko, zmniejszyć koszty energii i zwiększyć wartość odsprzedaży Twojego domu.

Energia słoneczna jest również łatwym rozwiązaniem dla zaspokojenia potrzeb Twojego domu. Możesz zainstalować panele słoneczne na swoim dachu i używać ich do generowania energii elektrycznej.

Możesz również wykorzystać energię słoneczną do ogrzewania domu. System solarny może być skutecznym sposobem na ogrzewanie domu za darmo.

Energia słoneczna jest wykorzystywana od tysięcy lat. Dziś naukowcy ciężko pracują nad nowymi osiągnięciami. Pasywny dom słoneczny to świetna inwestycja dla Twojego domu. Ten typ domu jest zaprojektowany tak, aby witać słońce przez okna skierowane na południe. Zatrzymuje on również ciepło dzięki materiałom, które je magazynują.

Energia słoneczna jest zasobem odnawialnym, co oznacza, że jest czysta. Korzystanie z niej może zmniejszyć szkodliwe zanieczyszczenia powietrza i pomóc w zapobieganiu zmianom klimatycznym. Używanie paneli słonecznych może również wyeliminować emisję dwutlenku węgla.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o energii słonecznej, możesz odwiedzić EnergySage, internetowy rynek energii słonecznej, który pomaga klientom znaleźć i zainwestować w panele słoneczne. Zapewniają również niestandardowe cytaty słoneczne i łączą klientów z firmami słonecznymi w ich okolicy.

Avian Solar Multi-Agency Collaborative Working Group to interdyscyplinarna grupa, której celem jest lepsze zrozumienie wpływu rozwoju energetyki słonecznej na gatunki ptaków. W jej skład wchodzą naukowcy, firmy z branży solarnej oraz organizacje ekologiczne.

Biomasa

Wykorzystanie biomasy jako odnawialnego źródła energii w domu jest nie tylko opłacalnym rozwiązaniem dla zużycia energii, ale może pomóc w redukcji emisji dwutlenku węgla i pomóc Wielkiej Brytanii w osiągnięciu celów redukcji emisji. Pomimo rosnącej popularności, niektóre systemy produkcji biomasy są mniej zrównoważone niż inne.

Biomasa jest definiowana jako materia organiczna, w tym drzewa, rośliny, obornik, produkty uboczne rolnictwa oraz odpady komunalne i przemysłowe. Biomasa jest zasobem odnawialnym, który może być wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i paliw płynnych. Może być wykorzystywana do zastosowań przemysłowych, komercyjnych i mieszkaniowych.

Biomasa dostarcza około pięciu procent potrzebnej energii pierwotnej w Stanach Zjednoczonych. W 2021 roku biomasa dostarczyła 4,8 kwadryliona brytyjskich jednostek termicznych (BTU) energii. Obejmuje to 1,9 kwadryliona BTU ciepła i 1,7 kwadryliona BTU energii elektrycznej.

Biomasa jest produkowana poprzez bezpośrednie spalanie i fermentację beztlenową. Większość elektrowni bioenergetycznych wykorzystuje biomasę drzewną jako podstawowy surowiec. Produkty uboczne rolnictwa, stałe odpady komunalne oraz odpady drzewne również przyczyniają się do produkcji energii z biomasy.

Biomasa jest od wieków wykorzystywana jako źródło energii cieplnej. W Stanach Zjednoczonych największy procent energii z biomasy zużywały sektory transportu i przemysłu. Sektor mieszkaniowy również wykorzystywał biomasę do produkcji energii elektrycznej.

Biomasa jest również wykorzystywana do innych form energii, w tym gotowania i ogrzewania wody. Jest również używana do transportu w krajach rozwijających się.

Stany Zjednoczone są eksporterem netto biopaliw w 2021 roku. W rzeczywistości oczekuje się, że sektor biomasy dostarczy prawie 5 kwadrylionów brytyjskich jednostek termicznych energii do 2020 roku. Oprócz tych zastosowań, biomasa może być wykorzystywana do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla z wykorzystania paliw kopalnych.

Wykorzystanie biomasy do produkcji energii elektrycznej jest tematem kontrowersyjnym. Krytycy twierdzą, że biomasa wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej nie jest zrównoważona.

Pavegen

Założony w 2009 roku system podłogowy Pavegen przetwarza energię kinetyczną na energię elektryczną. Robi to za pomocą bezprzewodowego API do przesyłania w czasie rzeczywistym danych analitycznych dotyczących ruchu.

Unikalne płytki Pavegen są w stanie wyprodukować energię od czterech do ośmiu watów na stopę. Wytworzona energia może być wykorzystana do zasilania wielu zastosowań. Płytki te mogą być instalowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak chodniki i centra handlowe.

Pavegen instaluje płytki w wielu miejscach na świecie. Niektórzy z jej partnerów to Google, Siemens, BNP Paribas, Abu Dhabi International Airport oraz Urban Renwal Authority w Hong Kongu.

System podłogowy Pavegen szczególnie dobrze sprawdza się w inteligentnych miastach. Umożliwia on również ludziom zaangażowanie się w zrównoważony rozwój w zabawny i interaktywny sposób.

Płytki Pavegen są w stanie wyprodukować do 20 kilowatogodzin energii na noc. Energia ta wystarcza do zasilenia około 10 000 telefonów komórkowych przez godzinę. Płytki Pavegen sprawdzają się również na obszarach off-grid, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Sprawdzają się również w oznakowaniu, zewnętrznych wyświetlaczach reklamowych i innych zastosowaniach o niskim zużyciu energii.

Pavegen otrzymał w ostatnich latach szereg nagród. Została uznana za zwycięzcę nagrody Big Idea w konkursie Ethical Business Awards w Wielkiej Brytanii. Zdobyła również nagrodę Shell LiveWire Grand Ideas Award. Obecnie pracuje nad rundą finansowania. Jej dyrektor generalny, Laurence Kemball-Cook, opowiedział nam ostatnio więcej o Pavegen i jej technologii.

Posiada również ramię doświadczalne o nazwie Pavegen LIVE. Umożliwia ona firmom doświadczanie tymczasowych projektów energetycznych, co może pomóc w zwiększeniu świadomości marki i wspomóc inicjatywy CSR. Pomaga również firmom testować technologie energii odnawialnej i angażować się w zrównoważony rozwój w zabawny i interaktywny sposób.