Najlepszy ekologiczny proszek do prania
Ciekatowski

Jak ekologiczny styl życia może oszczędzić Twoje pieniądze i środowisko

Prowadzenie ekologicznego stylu życia może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, ale może również pomóc Ci uratować środowisko. Możesz zrobić kilka prostych rzeczy, aby Twoje życie było bardziej zrównoważone. Możesz zaplanować swoje posiłki przed pójściem na zakupy, jeść mniej mięsa, a nawet poddawać swoje przedmioty recyklingowi i ponownie je wykorzystywać. Możesz również zrobić własne środki czystości.

Planuj posiłki przed zakupami

Posiadanie planu posiłków może zaoszczędzić pieniądze, czas i pomóc Ci jeść zdrowiej. Będziesz też mniej skłonny do korzystania z drive-thru lub zamawiania jedzenia na wynos.

Istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci zaplanować posiłki. Jednym z najlepszych sposobów jest sprawdzenie, czy w Twojej spiżarni znajdują się rzeczy, które już masz pod ręką. Inną wskazówką jest kupowanie przedmiotów luzem. Jest to często najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i jedyny sposób na uniknięcie marnowania żywności.

Planowanie posiłków również wycisza zakup pod wpływem impulsu. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz rodzinną kolację, czy szybki lunch, możesz uniknąć wycieczki do sklepu spożywczego w ostatniej chwili. Pomoże Ci to również śledzić swój budżet.

Narzędzie do planowania posiłków, takie jak Plan to Eat, może pomóc Ci sprawić, że Twój budżet na jedzenie pójdzie dalej – informacja ta pochodzi bezpośrednio od autora portalu Uroda i Moda. Narzędzie może również podłączyć swoje ulubione przepisy do kalendarza dla Ciebie. Będziesz mógł również śledzić swoje nawyki żywieniowe w czasie rzeczywistym.

Planowanie posiłków nie jest nowym pomysłem. Przeprowadzono wiele badań, które dowodzą, że wspólne spożywanie posiłków przez rodzinę ma pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości u dzieci. Pomaga im również wyrobić sobie lepsze nawyki żywieniowe, a badania wykazały, że dzieci, które regularnie jedzą razem obiad, osiągają lepsze wyniki w szkole.

Planowanie posiłków to duże przedsięwzięcie, ale nagrody są tego warte. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także ochronisz środowisko. Zrównoważony plan posiłków pomoże Ci uniknąć marnowania żywności i zmniejszyć ślad węglowy.

Planując posiłki, pamiętaj, by sprawdzić, czy w Twojej lodówce i zamrażarce nie ma resztek. Możesz połączyć resztki z ziołami, fasolą i bulionem warzywnym, aby uzyskać wspaniały posiłek.

Jedz mniej mięsa

Wybór jedzenia mniejszej ilości mięsa przyniesie wiele korzyści Tobie i planecie. To zdrowy sposób na ochronę środowiska i bioróżnorodności. Poza tym, obniża ryzyko wystąpienia wielu powszechnych chorób.

Gdy będziesz jeść mniej mięsa, obniżysz również swój ślad węglowy. Szacuje się, że każdy Amerykanin mógłby zaoszczędzić do 660 galonów wody dziennie, decydując się na jedzenie mniejszej ilości mięsa.

Dieta bezmięsna obniża ryzyko zachorowania na raka i choroby serca. Wzmacnia również Twoją odporność i poprawia ogólny stan zdrowia. Zmniejsza też ryzyko osteoporozy i kamicy nerkowej.

Badania pokazują, że żywność pochodzenia roślinnego jest pełna witamin, białek i innych ważnych składników odżywczych. Rośliny nie zawierają cholesterolu, co oznacza, że są bezpieczne dla osób mających problemy z cholesterolem. Poza tym rośliny są bogate w błonnik. Oznacza to również, że możesz zaoszczędzić do 30 procent dziennej emisji gazów cieplarnianych, jedząc mniej mięsa.

Ponadto diety bezmięsne obniżają ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i cukrzycy. Osoby, które stosują dietę opartą na roślinach, mają również niższe ryzyko wystąpienia kilku nowotworów. Decydując się na jedzenie mniejszej ilości mięsa, chroni się również osoby żyjące w ubóstwie.

Kiedy jesz mniej mięsa, zmniejszasz presję na ziemię używaną do uprawy pasz dla zwierząt. Jedząc mniej mięsa, zmniejszasz również presję na lasy. Ponadto, zmniejszysz swój ślad węglowy, co zmniejszy wpływ kryzysu klimatycznego.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), globalna produkcja zwierzęca przyczynia się do 18% emisji gazów cieplarnianych przez człowieka. Ponadto, produkcja zwierzęca zużywa duże ilości wody.

Przemysł mięsny wykorzystuje obornik, który jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zanieczyszczenia środowiska. Ponadto wiele zwierząt hodowlanych żyje w niehigienicznych warunkach na fermach fabrycznych. Ich odpady mogą również wyciekać do dróg wodnych.

Ponowne wykorzystanie i powtórne użycie

Używanie materiałów z recyklingu i powtórnego wykorzystania jest jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także zmniejszasz wpływ Twoich zakupów na środowisko. Możesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy kupując hurtowo.

Ponowne użycie i ponowne wykorzystanie to najlepsze sposoby na oszczędzanie pieniędzy, ponieważ przeznaczasz rzeczy do dobrego użytku. Na przykład, stara komoda może zostać przekształcona w regał lub półki na stolik boczny. Możesz również przerobić stary t-shirt na torbę na zakupy wielokrotnego użytku.

Możesz o tym nie wiedzieć, ale wiele odpadów trafia na składowiska. Poza tym, że powodują one zanieczyszczenie środowiska, stanowią również siedliska chorób. Możesz pomóc zmniejszyć wpływ składowisk na Twoją społeczność poprzez recykling materiałów w Twoim domu.

Jednym z najlepszych sposobów jest recykling starych plastikowych butelek. Butelki te mogą być wykorzystane do stworzenia dekoracyjnego ogrodu lub jako karmnik dla ptaków. Możesz nawet dziergać paski z plastikowych butelek, aby zrobić koszyk na butelki.

Istnieją również inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy dzięki wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Na przykład zakup materiałów z recyklingu o wartości kilkuset dolarów może nie być dużym wydatkiem. Możesz ponownie wykorzystać te przedmioty samodzielnie lub przekazać je lokalnej społeczności. Jeśli nie jesteś poręczny z igłą i nitką, możesz również kupić produkty wykonane z materiałów z recyklingu.

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez ponowne użycie i przetworzenie jest robienie małych kroków. Zacznij od drobnych rzeczy, takich jak ponowne wykorzystanie płóciennych toreb na zakupy. Następnie podnieś poprzeczkę i zacznij ponownie wykorzystywać przedmioty, które są bardziej wymagające. Możesz być zaskoczony wszystkimi sposobami, w jakie możesz ponownie wykorzystać rzeczy.

Zmniejszenie ilości odpadów plastikowych

Używanie produktów przyjaznych środowisku pomaga zmniejszyć ilość odpadów plastikowych. Mogą być one wykonane z materiałów ulegających biodegradacji, takich jak bambus czy glina. Mogą być również pozyskiwane od lokalnych rolników. To może pomóc w pobudzeniu gospodarki.

W dzisiejszych czasach tworzywa sztuczne można znaleźć praktycznie we wszystkim. Od urządzeń kuchennych po ubrania – prawdopodobnie używasz ich. Wiele z tych tworzyw sztucznych jest niebezpiecznych dla ludzi i dzikich zwierząt. Mogą one również powodować przenikanie substancji chemicznych do żywności i napojów.

Ponadto, tworzywa sztuczne w oceanach powodują poważne szkody dla życia morskiego. Te tworzywa sztuczne są największym łącznym źródłem odpadów w oceanach. Zanieczyszczają one również glebę.

Niektóre zwierzęta mylą odpady plastikowe z jedzeniem i zjadają je przez przypadek. Mogą też zaplątać się w pływające w wodzie plastiki. Może to spowodować poważne szkody dla delfinów, wielorybów, ptaków morskich i innych zwierząt morskich.

Niektóre tworzywa sztuczne nie są przeznaczone do kontaktu z wodą. Ponadto, plastik jest często używany do pakowania żywności. Opakowania te mogą zawierać setki dodatków, które nie muszą być ujawniane.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie ilości odpadów plastikowych jest kupowanie przedmiotów luzem. To może pomóc zmniejszyć ilość plastiku używanego do pakowania, wysyłki i produkcji. Ponadto, zakupy hurtowe zwykle wiążą się ze zniżkami.

Innym sposobem na zmniejszenie ilości odpadów plastikowych jest unikanie używania jednorazowych tworzyw sztucznych. Dotyczy to plastikowych sztućców, talerzy, kubków i słomek. Spróbuj znaleźć alternatywy, takie jak szkło, karton lub własne pojemniki.

Pomocne może być również prowadzenie dziennika zużycia tworzyw sztucznych. Może to być pouczające i może zainspirować Cię do cięższej pracy nad ograniczeniem odpadów z tworzyw sztucznych.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych jest unikanie kupowania produktów jednorazowych. Kupuj przedmioty luzem, szukaj alternatywnych opakowań i znajdź sposób na używanie własnych pojemników.

Rób własne środki czystości

Tworzenie domowych środków czystości typu „zrób to sam” to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Pozwala również korzystać z dobrodziejstw naturalnych składników. Poza tym, są one bardziej skuteczne niż środki czystości kupowane w sklepie. Są też bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny.

Robienie domowych środków czystości jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Możesz nawet użyć składników, które masz już w domu. Na przykład, możesz zrobić własny uniwersalny środek czyszczący. Jest to o wiele tańsze niż kupowanie go w sklepie, a może wykonać pracę tak samo dobrze.

Używanie naturalnych składników jest również bezpieczniejsze dla środowiska. Unikniesz toksycznych substancji chemicznych zawartych w kupionych w sklepie środkach czystości. Możesz również ograniczyć ilość zużywanego plastiku.

Jednym z doskonałych sposobów na naturalne czyszczenie domu jest użycie olejków eterycznych. Są one naturalnie pachnące, a także są świetnym zabójcą zarazków. Większość ludzi dodaje olejki eteryczne z cytryny lub drzewa herbacianego do swojej rutyny sprzątania.

Inny wielki sposób save pieniądze jest kupować naturalnych cleaning materiały w masie. Możesz wtedy ponownie użyć tych samych butelek dla większej ilości produktów. Innym świetnym sposobem na zmniejszenie ilości odpadów jest używanie ściereczek z mikrofibry.

Kiedy jesteś przy tym, upewnij się, że kupujesz wodę destylowaną. Jest ona bezpieczniejsza niż woda z kranu. Upewnij się również, że etykietujesz swoje butelki.

Poza tym, że jest to tanie, robienie własnych środków czystości jest również bezpieczniejsze dla Twojej rodziny. Niektóre produkty kupione w sklepie zawierają toksyczne substancje chemiczne, które mogą powodować astmę i inne dolegliwości.

Jeśli próbujesz stworzyć ekologiczny styl życia, będziesz chciał kupić produkty, które zawierają składniki ulegające biodegradacji i/lub wolne od substancji zapachowych i barwników. Sprawdź również etykiety z napisem „zielony” lub „organiczny”.

Możesz nawet dostać w swoje ręce świetny darmowy eBook na temat tworzenia własnego nietoksycznego domu. Zawiera on darmowe materiały bonusowe, a także jednostronicowy arkusz cheat sheet dla każdego pokoju w domu.