Jaki rodzaj ekologicznego kominka na drewno wybrać?
Polecane

Jak prać ekologicznie

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na ekologiczne pranie, czy po prostu szukasz sposobu na zmniejszenie wpływu prania na środowisko, możesz zrobić to, co do Ciebie należy, aby oczyścić swoje ubrania w sposób, który nie zaszkodzi środowisku. W rzeczywistości istnieje wiele alternatyw dla korzystania z tradycyjnych metod czyszczenia na sucho, które mogą pomóc Ci sprawić, że Twoje ubrania będą trwać dłużej, zużywać mniej wody i pomóc utrzymać ubrania wolne od szkodliwych chemikaliów.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z parasolubezpieczeniowy.pl

Krótsze cykle

Wykorzystanie energooszczędnej pralki na swoją korzyść to najpewniejszy sposób na ekologię. Istnieje jednak wiele sposobów, aby zdobyć trochę dodatkowego pixie dust dzięki uprzejmości lokalnej firmy energetycznej. Najlepsza część jest, ty możesz mieć zabawę bez zgarniania up rachunek karty kredytowej. Tak, sprawdzać out lista below dla więcej ekologicznych sposobów robić twój pralnianemu dniu breeze. Dobra wiadomość jest taka, że Twoje rachunki za energię będą niskie, jeśli nie darmowe. Dobra wiadomość jest taka, że będziesz mógł zbierać nagrody przez dłuższy czas. Korzyści z życia w małym mieście są, że można żyć w kolanach luksusu bez konieczności slug it out z sąsiadami. Pomimo mieszania się sąsiadów, nadal można uciec z flingiem. A jeśli jesteś szczęśliwcem, możesz nawet mieć swój osobisty kilowatowy koolajd na dobrą sprawę. I można nawet odebrać kilka ładnych freebies po drodze. Szybkie przeglądanie lokalnej gazety przyniesie wiele takich darmowych korzyści i korzyści. Jeśli więc szukasz dobrej okazji, by się odprężyć, zrelaksować i odprężyć, lokalna firma energetyczna ma Twoje wsparcie.

Skoncentrowane lub proszkowe detergenty

Używanie skoncentrowanych lub proszkowych detergentów do prania ubrań jest jednym z najlepszych sposobów ochrony środowiska. Produkty te zużywają mniej wody i mniej opakowań, oszczędzając zasoby naturalne. Jest to również bezpieczne i skuteczne.

Detergenty, które zawierają mniej niż pięć procent składników nieekologicznych, nie powinny powodować zagrożenia dla zdrowia ludzi. Jeśli robisz zakupy dla detergentów do prania, pamiętaj, aby sprawdzić etykietę dla pieczęci USDA Organic. Wskazuje ona, że produkt został przetestowany przez stronę trzecią i zweryfikowany jako organiczny.

Ekologiczny proszek do prania Care+Protect jest wykonany bez barwników, fosforanów, EDTA i innych syntetycznych substancji chemicznych. Jest również sformułowany z biodegradowalnych surowców roślinnych, co chroni środowisko. Ten detergent jest zatwierdzony przez unijny znak ekologiczny.

Detergenty te są idealne do urządzeń o wysokiej wydajności, ponieważ zapewniają rezultaty porównywalne do standardowych środków czyszczących. Są również biodegradowalne i hipoalergiczne, więc są bezpieczne dla osób o wrażliwej skórze.

Skoncentrowane lub proszkowe detergenty do ekologicznego prania dostępne są w ofercie kilku marek. Seventh Generation to popularna ekologiczna marka. Ich Power+ Easy Dose Ultra-Concentrated Laundry Detergent używa 50% mniej wody. Oferują również zrównoważony detergent do prania, który w 97% pochodzi z roślin.

Niektóre z tych skoncentrowanych lub proszkowych detergentów do prania ekologicznego mają opakowania bez plastiku. Są też wygodną opcją dla pralni i do użytku domowego. Są dostępne również w mniejszych pojemnikach, co ułatwia ich przenoszenie po domu.

Używanie skoncentrowanych lub proszkowych detergentów do prania ekologicznego może również ułatwić Ci unikanie toksycznych substancji chemicznych. Niektóre detergenty zawierają syntetyczne środki powierzchniowo czynne, które mogą podrażniać skórę i powodować alergie.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów produktów do prania, będziesz musiał użyć odpowiedniej ilości do każdego ładunku. Najlepiej jest odmierzać detergent w standardowej miarce. W przeciwnym razie możesz skończyć z nadmiernym nalewaniem, co skutkuje odpadami.

Ważne jest również sprawdzenie etykiety pod kątem oznaczenia HE (High Efficiency). Te detergenty muszą być używane w pralkach o wysokiej wydajności.

Niektóre skoncentrowane lub proszkowe detergenty do prania ekologicznego wykorzystują naturalne środki powierzchniowo czynne i enzymy do usuwania plam. Są bezpieczne dla osób o wrażliwej skórze, a szczególnie pomocne dla osób uczulonych na tradycyjne detergenty.

Opakowania biodegradowalne

Używanie opakowań biodegradowalnych to prosty sposób na ekologię. Oprócz tego, że ulegają one biodegradacji, można je również poddać recyklingowi. Opakowania poddawane recyklingowi oznaczają również mniejsze zapotrzebowanie na surowce takie jak papier i plastik.

W celu uzupełnienia rozważmy również mniej niż szlachetną folię bąbelkową i jej wielu kuzynów. Folia bąbelkowa jest jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, ale jest też jedną z najmniej ekologicznych. Na szczęście istnieje wiele innych alternatyw.

W rzeczywistości firma o nazwie Hero Packaging zajmuje się tworzeniem 100% kompostowalnych listowników. Współpracują nawet z Envira Amazonia Project, aby finansować projekty ochrony lasów w Amazonii. Jeśli jesteś zainteresowany ekologicznym sposobem na zdobycie rąk na niektóre z ich produktów, możesz je kupić bezpośrednio na stronie internetowej firmy lub za pośrednictwem partnerów realizujących zamówienia Amazon. Jeśli szukasz bardziej przyjaznych dla środowiska opakowań, możesz również sprawdzić firmę o nazwie Ecopacks, która sprzedaje produkty w opakowaniach biodegradowalnych i wielokrotnego użytku. Oferują również linię pojemników ze stali nierdzewnej przystosowanych do kontaktu z żywnością.

Najważniejsze to kupować hurtowo. Możesz również używać narzędzi wielokrotnego użytku, aby pomóc zminimalizować ilość odpadów opakowaniowych, które produkujesz. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wrażliwe przedmioty do ochrony. Możesz nawet poddać recyklingowi plastikowe pompki, jeśli masz szczęście mieszkać w pobliżu centrum recyklingu.

Będziesz także chciał kupić butelkę z biodegradowalną etykietą, a nawet lepiej, użyj biodegradowalnego pojemnika na środki czystości. Pomoże to zachować zdrową planetę. Używanie biodegradowalnych opakowań to ważny krok we właściwym kierunku i będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Możesz również zdecydować się na biodegradowalny proszek do prania lub rozpuszczalnik do czyszczenia na sucho. Jeśli nie masz pewności co do składników swoich środków czystości, poszukaj w Internecie bezpiecznych, przyjaznych środowisku alternatyw.

Najlepszym sposobem, aby przejść na ekologię jest wybór produktów, które są wytwarzane w zrównoważony sposób. Na przykład, detergent do prania Savvy Green jest wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia. Jest to dodatek do jego lekkiej konstrukcji.

Alternatywy dla pralni chemicznych

Podczas Wielkiej Recesji przemysł pralni chemicznych znalazł się w stresie finansowym. W związku z tym pralnie chemiczne zaczęły szukać alternatyw dla czyszczenia na sucho. Niektóre z tych alternatyw były reklamowane jako przyjazne dla środowiska. Jednak wpływ tych alternatywnych środków czyszczących na zdrowie nie był dobrze poznany.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych w Stanach Zjednoczonych rozpuszczalników do czyszczenia na sucho jest perchloroetylen, czyli PERC. PERC został zidentyfikowany jako silna neurotoksyczność i znany czynnik rakotwórczy. PERC rozpada się na inne substancje chemiczne w procesie czyszczenia na sucho. Ponadto jest on trwałym zanieczyszczeniem środowiska.

W związku z tym Agencja Ochrony Środowiska nakazała wycofanie PERC z budynków mieszkalnych do 2020 roku. Kalifornia również nakazała wycofanie do 2023 roku. Ponadto niektóre programy lokalne i stanowe wymagają przejścia na bezpieczniejsze alternatywy.

Najpopularniejsze alternatywy dla PERC to czyszczenie na mokro i czyszczenie ciekłym dwutlenkiem węgla. Czyszczenie na mokro jest opłacalną alternatywą dla konwencjonalnego czyszczenia na sucho. Czyszczenie na mokro wykorzystuje wodę i biodegradowalne detergenty do czyszczenia ubrań. Czyszczenie na mokro jest uważane za ekologiczną alternatywę, ponieważ zużywa mniej wody i eliminuje zagrożenia dla środowiska i zdrowia związane z czyszczeniem na sucho.

Ciekły dwutlenek węgla jest produktem ubocznym praktyk przemysłowych i jest uważany za nietoksyczną alternatywę. Jednak ciekły dwutlenek węgla jest stosunkowo drogi i wymaga początkowej inwestycji kapitałowej w celu zakupu specjalistycznych detergentów. Ponadto, bieżące koszty specjalistycznych detergentów są zaporowe dla większości pralni chemicznych.

Inną alternatywą dla PERC jest 1-bromopropan, lub n-PB. N-PB jest zamiennikiem PERC. Jednakże, n-PB jest toksyczny dla ludzi i stanowi znaczne zagrożenie dla wątroby.

Zarówno PERC jak i n-PB są uważane za niebezpieczne substancje chemiczne. Jednak PERC ma egzekwowalne limity narażenia zawodowego wynoszące 100 części na milion dla ośmiogodzinnej zmiany. A limity Unii Europejskiej to 40 ppm dla 15-minutowego TWA.

Chociaż przemysł czyszczenia na sucho przeszedł długą drogę, nadal istnieje wiele obaw dotyczących jego bezpieczeństwa. Aby pomóc zmniejszyć te obawy, Administracja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (Occupational Safety and Health Administration) przedstawiła wskazówki dotyczące bezpieczniejszych strategii alternatywnych.