Odpowiedź na pytanie czy pellet jest ekologiczny
Ciekatowski

Jak zbudować własny magazyn energii dla paneli fotowoltaicznych

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany oszczędzaniem pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną, czy chcesz zmniejszyć ślad węglowy swojej nieruchomości, istnieje wiele opcji dostępnych dla Ciebie do budowy własnego magazynu energii dla paneli fotowoltaicznych. W tym artykule przyjrzymy się niektórym dostępnym opcjom i jak obliczyć ilość energii elektrycznej, którą trzeba będzie zmagazynować. Przyjrzymy się również, jak można ułożyć kilka akumulatorów razem, aby stworzyć większy bank akumulatorów. Na koniec przyjrzymy się, jak można zwiększyć wydajność baterii poprzez rzadsze jej odwracanie.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z oskryptowany.pl

Oblicz ilość energii elektrycznej, którą będziesz musiał przechowywać

Wybór najlepszego sposobu przechowywania energii elektrycznej jest kluczowym czynnikiem przy projektowaniu systemu zasilania off grid. Musisz dowiedzieć się, jak dużo energii będziesz potrzebować, aby określić najlepszy rozmiar baterii. Jest to również mądre, aby rozważyć ilość światła słonecznego, że będziesz miał dostęp do.

Jednym ze sposobów, aby się o tym przekonać jest spojrzenie na rachunki za media. Większość rachunków za energię jest rozliczana w kilowatogodzinach (kWh). Możesz również dowiedzieć się, ile kilowatogodzin zużyjesz w danym miesiącu, dzieląc kilowatogodziny przez liczbę dni, w których będziesz korzystać z dostaw energii.

Pierwsze pytanie, jakie należy zadać, brzmi: „Ile energii potrzebuję zmagazynować?”. Będziesz musiał wziąć pod uwagę moc wymaganą do uruchomienia urządzeń i świateł w Twoim domu, a także wielkość Twojego dachu. Na przykład, jeśli mieszkasz w domu o średniej powierzchni dachu 1700 stóp kwadratowych, będziesz potrzebował co najmniej 200 watów, aby Twój dom funkcjonował tak, jak byś chciał.

Innym sposobem, aby dowiedzieć się, ile mocy będziesz potrzebować, jest obliczenie wielkości paneli słonecznych, które będą potrzebne. Aby zorientować się, ile paneli będziesz potrzebował, rozważ następujące kwestie: panel o mocy 200 W wymaga około 35 paneli, aby działać prawidłowo. Podobnie, panel 350-watowy będzie potrzebował około 20 paneli. To obliczenie jest łatwym sposobem na określenie, ile ogniw fotowoltaicznych będziesz potrzebować.

Innym sposobem na obliczenie ilości energii elektrycznej, którą będziesz musiał przechowywać, jest użycie kalkulatora banku baterii słonecznych. Dzięki temu uzyskasz najdokładniejszą odpowiedź.

Kalkulator solarny zawiera również zabawny fakt, najbardziej wydajny i efektywny sposób wykorzystania energii słonecznej. Na przykład 100-megawatowy system PV będzie w stanie zmagazynować około czterech godzin energii w 60-megawatowej baterii litowo-jonowej. Jednak to nie wystarczy, jeśli nie masz na to wystarczająco dużo miejsca. Trzeba będzie rozważyć kolokację, jak również. W ten sposób można połączyć system paneli słonecznych i akumulatorów w jednym miejscu, aby zaoszczędzić na kosztach nabycia ziemi i przygotowania terenu.

Ułożenie kilku akumulatorów razem w celu stworzenia większego banku akumulatorów

Ułożenie kilku akumulatorów razem może zwiększyć ilość energii, jaką można uzyskać z każdego akumulatora. Może to również pomóc w zwiększeniu napięcia. Napięcie banku akumulatorów zależy od rodzaju użytych akumulatorów i wymagań dotyczących napięcia obciążenia.

Aby w pełni wykorzystać możliwości banku akumulatorów, upewnij się, że rozumiesz, jak on działa. Większość akumulatorów ma ograniczoną pojemność. Mogą nie być w stanie zasilać Twojego domu przez wiele dni przy przedłużającej się złej pogodzie. Na przykład, akumulator o pojemności 300 Ah ma tylko 225 Ah pojemności użytkowej. Jednak układając dwa takie akumulatory razem, można zwiększyć pojemność do 400 Ah. To może zapewnić Państwu łącznie cztery godziny energii.

W większości alternatywnych systemów generowania energii, akumulatory są potrzebne do przechowywania wytworzonej energii. Zapewniają one również napięcie robocze DC dla komponentów systemu PV. Ważne jest, aby dobrze zaprojektować system.

Jeśli budujesz bank akumulatorów, ważne jest, aby śledzić wszystkie połączenia. Każda bateria ma swoją własną pojemność i napięcie, więc ważne jest, aby utrzymać je wszystkie w synchronizacji. Ważne jest również, aby unikać mieszania różnych typów akumulatorów. Może to spowodować problemy z ładowaniem i skrócić żywotność baterii.

Ważne jest również, aby śledzić ilość energii wyprodukowanej przez bank akumulatorów. Większość systemów PV może mierzyć wydajność banku akumulatorów i monitorować jego działanie. Ważne jest również, aby zapewnić, że każde ogniwo w banku akumulatorów ma taki sam stan naładowania.

Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest pomiar gęstości elektrolitu. Jest to najdokładniejsza metoda. Budując bank akumulatorów, będziesz potrzebował kilku przewodów, aby połączyć ze sobą akumulatory.

Istnieją dwa sposoby łączenia akumulatorów: szeregowy i równoległy. W trybie szeregowym, jedna bateria jest podłączona do ujemnego bieguna następnej baterii. W układzie równoległym, dodatni biegun jednej baterii jest połączony z dodatnim biegunem następnej baterii. Podczas łączenia akumulatorów ważne jest, aby używać krótkich przewodów elektrycznych o tej samej długości.

Zmniejsz ślad węglowy swojej nieruchomości

Dodanie systemu fotowoltaicznego (PV) do Twojej nieruchomości pomoże Ci zmniejszyć ślad węglowy Twojej nieruchomości. Panele fotowoltaiczne generują energię słoneczną i są odnawialnym źródłem energii, które może zasilać wszystko w Twoim domu czystym, odnawialnym światłem słonecznym. Ponadto panele fotowoltaiczne mogą być łączone z innymi technologiami odnawialnymi, w tym z panelami słonecznymi i turbinami wiatrowymi. Te połączone systemy są określane jako systemy hybrydowe. Są one zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować korzyści płynące z energii słonecznej i zminimalizować jej wady.

Kiedy dodasz panele słoneczne PV do swojej nieruchomości, możesz zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez zmniejszenie zużycia paliw kopalnych. Na przykład, przeciętne gospodarstwo domowe zużywa około 3 kilowatogodzin energii elektrycznej dziennie. Jest to równowartość jednej trzeciej średniego zużycia energii elektrycznej w USA. Jeśli posiadasz system hybrydowy z elementem magazynowania, możesz wykorzystywać energię wytworzoną w ciągu dnia do zasilania urządzeń i korzystać z energii zmagazynowanej w baterii słonecznej w nocy.

Istnieją również rabaty dostępne od firmy energetycznej na zakup baterii i magazynowanie energii. Rząd federalny zapewnia 30% kredyt podatkowy na panele słoneczne i akumulatory. Niektóre stany oferują również rabaty na instalacje akumulatorów. Zainstalowanie urządzenia do przechowywania baterii jest również istotne, jeśli mieszkasz w odległym miejscu, które nie posiada sieci energetycznej.

Oprócz zmniejszenia śladu węglowego, instalacja paneli słonecznych PV jest ważnym sposobem na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Fotowoltaiczna energia słoneczna jest czystym, odnawialnym źródłem energii, które nie uwalnia zanieczyszczeń do atmosfery. Jest również bardziej przyjazna dla środowiska niż energia jądrowa. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany instalacją paneli słonecznych na swojej posesji, modernizacją oświetlenia czy izolacją domu, ważne jest, aby rozważyć wszystkie czynniki, aby zapewnić zmniejszenie śladu węglowego swojej nieruchomości.