Zalety ekologicznego papieru toaletowego
Ciekatowski

Zalety ekologicznego papieru toaletowego

Kupowanie ekologicznego papieru toaletowego może być dobrym rozwiązaniem, aby zmniejszyć ilość chemikaliów w Twojej łazience. Może również pomóc Ci uczynić świat lepszym miejscem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Konopie

Używanie konopi do produkcji papieru to ekologiczny sposób. Jest to roślina, która szybko rośnie i ma wiele użytecznych włókien. W procesie produkcji używa się mniej środków chemicznych, co zmniejsza wpływ na środowisko.

Jedną z głównych zalet papieru toaletowego z konopi jest to, że jest on biodegradowalny. Oznacza to, że szybciej i bezpieczniej rozkłada się w glebie. Ponadto, papier toaletowy z konopi jest wykonany z włókien łykowych, które są naturalnie bardziej miękkie niż inne włókna roślinne.

Konopie mają również właściwości antybakteryjne. Oznacza to, że papier toaletowy z konopi może pomóc w zapobieganiu infekcjom drożdżowym i UTI.

Inną ważną korzyścią z używania konopi do produkcji papieru jest to, że może on być poddany recyklingowi siedem razy. Oznacza to, że jeden akr konopi może zastąpić do czterech akrów drzew.

Konopie mają również wiele bioaktywnych składników, w tym kwasy tłuszczowe omega, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i sprawić, że skóra będzie bardziej miękka – cytat ten jest rezultatem analiz redakcji serwisu kancelaria-urody.pl. Konopie są również rośliną przyjazną środowisku, ponieważ szybko rosną i zużywają mało wody.

Kolejną zaletą używania papieru toaletowego z konopi jest to, że jest on bezpieczny dla septyków. Ponadto jest wygodniejszy w użyciu i wystarcza na dłużej. Używanie konopi może również zaoszczędzić Twoje pieniądze.

Bambus

Używanie bambusowego papieru toaletowego może pomóc Ci zmniejszyć ślad węglowy, zaoszczędzić pieniądze i pomóc środowisku. Bambus to szybko rosnąca, biodegradowalna roślina, która do wzrostu nie potrzebuje pestycydów ani nawozów. Wydziela też więcej tlenu niż drewno i drzewa liściaste.

Chociaż bambus nie zawsze jest ekologiczny, wielu producentów dokłada starań, aby stosować metody przyjazne środowisku. Niektóre marki bambusowego papieru toaletowego przekazują nawet ponad połowę swoich zysków na budowę toalet w regionach o słabo rozwiniętej infrastrukturze.

W przeciwieństwie do większości drzew, bambus nie umiera po zbiorze. Roślina może odrastać od korzeni, a nawet odrośnie po roku.

Bambus jest również jedną z najszybciej rosnących roślin na świecie. Rośnie nawet 30 razy szybciej niż drewno i drzewa liściaste. Nie wymaga nawozów, pestycydów ani nawadniania. Bambus nie potrzebuje też dużej powierzchni do wzrostu.

Bambusowy papier toaletowy jest uważany za najlepszą alternatywę dla konwencjonalnego papieru toaletowego. Jest przyjazny dla środowiska, miękki i wytrzymały. Jest również odporny na rozdarcia. Bambus ma właściwości antybakteryjne i nie powoduje reakcji alergicznych ani podrażnień. Jest również bezpieczny dla szamba, co oznacza, że nie zatka Twojego systemu szamba.

Bambus to dobry wybór do Twojej łazienki, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę. Bambus jest również odporny na warunki atmosferyczne i niezwykle trwały.

Recykling

Używanie organicznego papieru toaletowego z recyklingu to świetny sposób na pomoc środowisku. Pomaga ocalić drzewa, a także zmniejszyć zużycie wody i energii. Zmniejsza również zapotrzebowanie na pierwotną pulpę drzewną. Jest również lepszy dla dzikiej przyrody i zdrowia ludzi.

Niektóre marki papieru toaletowego są wykonane z mieszanki włókien pierwotnych i włókien z recyklingu. Jest to bezpieczniejszy wybór, ponieważ unikniesz stosowania wybielacza chlorowego. Chlorowy wybielacz jest toksyczną substancją chemiczną, która może podrażniać skórę.

Innym powodem, dla którego używanie papieru toaletowego z recyklingu jest lepsze dla środowiska, jest fakt, że eliminuje on potrzebę wycinania drzew. Każdy Europejczyk zużywa rocznie 13 kg papieru toaletowego. Recykling jednej tony papieru pozwala zaoszczędzić od 3000 do 4000 kWh energii elektrycznej i 30 000 litrów wody. Zmniejsza też ilość zanieczyszczeń powietrza.

W niemieckim badaniu stwierdzono, że papier z recyklingu zawiera toksyczne pozostałości metali. Ponadto, BPA (bisfenol-A) został powiązany z problemami z płodnością. Ta substancja chemiczna znajduje się w termicznym papierze paragonowym i niektórych urządzeniach elektronicznych gospodarstwa domowego.

Niektóre marki papieru toaletowego z recyklingu zawierają śladowe ilości BPA. BPA można również znaleźć w etykietach wysyłkowych i plastikowych pojemnikach. W dużych ilościach BPA jest znany z tego, że powoduje problemy z płodnością.

Upcykling

Używanie organicznego papieru toaletowego pochodzącego z recyklingu może być dobrym sposobem na zmniejszenie wpływu na środowisko, jaki ma używanie konwencjonalnego papieru toaletowego. Jednak przed dokonaniem tego wyboru warto zrozumieć, jak produkowany jest papier z recyklingu.

Papier makulaturowy powstaje w wyniku recyklingu materiałów odpadowych, takich jak skrawki papieru. Proces ten wymaga znacznie mniej wody i energii niż produkcja włókien pierwotnych.

Jedna tona papieru z recyklingu oszczędza około 30 000 litrów wody i może zaoszczędzić do 95% zanieczyszczeń powietrza. Proces produkcji jest również mniej energochłonny.

Papier z recyklingu jest często wybielany za pomocą tlenu zamiast chloru. Niektóre papiery z recyklingu wykorzystują również nadtlenek wodoru jako środek wybielający.

Papier toaletowy z recyklingu może zawierać treści pochodzące z recyklingu ze starych lasów. EPA zaleca stosowanie chusteczek łazienkowych zawierających od 20% do 60% postkonsumenckiej zawartości pochodzącej z recyklingu.

Bambusowy papier toaletowy to również opcja przyjazna środowisku. Bambus jest zasobem odnawialnym, szybko rośnie i pochłania więcej dwutlenku węgla niż inne rośliny. Jest również bardziej miękki niż inne papiery toaletowe. Jest również bezpieczny dla szamba.

Jedna z głównych marek papieru toaletowego, Essential, jest liderem w produkcji niebielonych chusteczek. W niebielonym papierze toaletowym tej firmy zastosowano bambus, który jest znany z tego, że jest delikatniejszy dla skóry.

Poza tym, że jest to opcja przyjazna dla środowiska, bambusowy papier toaletowy jest również bardziej miękki, bardziej chłonny i mniej prawdopodobne jest, że zatka Twoją instalację hydrauliczną. Opakowanie bambusowego papieru toaletowego jest również w 100% wolne od plastiku.

Węglowodory chlorowane

Historycznie, węglowodory chlorowane były używane jako rozpuszczalniki, odtłuszczacze i środki zmniejszające palność. Zostały one jednak zidentyfikowane jako czynniki rakotwórcze i toksyczne. Ich stosowanie jest ograniczone w wielu krajach rozwiniętych. Stanowią one zagrożenie ze względu na ich trwałość i bioakumulację.

Fluorowcowane węglowodory powstają przez zastąpienie jednego lub więcej atomów wodoru na alkanie halogenem. W zależności od halogenu, dipol cząsteczkowy może się zmieniać. Ułożenie halogenów może również zmienić dipol cząsteczkowy. Duże momenty dipolowe powodują problemy z rozpuszczalnością w wodzie, topnieniem i wrzeniem.

Węglowodory chlorowcowane są jedną z pierwszych grup związków chemicznych badanych pod kątem dozymetrów promieniowania. Badania tych związków chemicznych prowadzono zarówno w układach wodnych jak i niewodnych. Wykazały one szereg właściwości niezbędnych dla praktycznego dozymetru. Należą do nich wysoka wartość G i długie łańcuchowe reakcje chemiczne.

Związki te są podejrzane o działanie rakotwórcze, mogące powodować uszkodzenia wątroby. Stwierdzono również ich trwałą bioakumulację u ssaków morskich. Zostało to uznane za poważny problem społeczny w Japonii. Uważa się, że są one czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju raka dróg żółciowych.

Podczas badania tranu delfinów butlonosych znaleziono 327 trwałych związków zdolnych do bioakumulacji. Zostały one zidentyfikowane w tranie obu ekotypów tych delfinów.

BPA

Wybór ekologicznego papieru toaletowego wolnego od BPA może być dobrą decyzją dla Twojego zdrowia, jak również dla środowiska. BPA jest syntetyczną substancją chemiczną, występującą w wielu produktach plastikowych i opakowaniach żywności. Jest również znanym czynnikiem zaburzającym gospodarkę hormonalną i został powiązany z problemami z płodnością i rakiem piersi.

Organiczny papier toaletowy bez BPA jest wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu i nie zawiera wybielacza chlorowego. W rzeczywistości niektóre marki używają bambusa jako głównego materiału, zamiast włókien drzewnych z dziewiczego drewna. Bambus jest naturalną trawą i od wieków był używany do produkcji papieru. Bambus jest również przyjazną dla środowiska alternatywą dla pierwotnego włókna drzewnego. Bambus zajmuje mniej ziemi i produkuje 35% więcej tlenu niż drzewa.

Papier toaletowy wyprodukowany z bambusa jest biodegradowalny i może być kompostowany. Jest również delikatniejszy w dotyku, co czyni go dobrym wyborem dla osób o wrażliwej skórze. Papier toaletowy Bamboo jest wybielany w procesie bez użycia chloru. Jest również bezpieczny dla szamba i nadaje się do spłukiwania.

Organiczny papier toaletowy bez BPA jest wykonany z bambusa, który uwalnia tlen do atmosfery. Jest również wykonany w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, co eliminuje materiał falisty, wewnętrzne opakowania i rdzenie kartonowe. Jest również kompatybilny z pionowymi dozownikami. Posiada również certyfikat USDA jako bio-Preferowany.

Gospodarka okrężna

Posiadanie gospodarki okrężnej jest świetnym sposobem na zminimalizowanie ilości odpadów i zminimalizowanie wykorzystania nieodnawialnych zasobów. Istnieje jednak wiele różnych szkół myślenia o tym, jak wdrażać gospodarkę okrężną. Jedna ze szkół nazywa się systemem „od kołyski do kołyski”, który odnosi się do idei, że materiały powinny być ponownie wykorzystywane tak często, jak to możliwe. W rzeczywistości, zalążek Gospodarki Okrągłej został po raz pierwszy wymyślony przez starożytne kultury. W średniowieczu pierwszy papier został wykonany z tkanin pochodzących z recyklingu.

Rosnące zapotrzebowanie konsumentów na papier doprowadziło do rozwoju włókna celulozowego. W XIX wieku wzrosło zapotrzebowanie na papier i wzrosło jego wykorzystanie. Następnie papier graficzny zaczął być poddawany recyklingowi. Od lat 60. XX wieku rozpoczęto recykling papieru na dużą skalę. Doprowadziło to do wzrostu recyklingu papieru o prawie 50%.

Gospodarka cyrkularna to nie tylko redukcja odpadów, ale także dążenie do poprawy systemów naturalnych. W ten sposób natura w równym stopniu daje i bierze. W związku z tym nie można postrzegać gospodarki jako rozwijającej się, jeśli są zanieczyszczone strumienie lub zniszczone siedliska.

Istnieją trzy zasady gospodarki okrężnej: ponowne użycie, recykling i odnowa. Oprócz tych trzech, istnieje wiele innych sposobów na wdrożenie gospodarki okrężnej. Obejmują one redukcję odpadów, inwestowanie w odnawialne rozwiązania logistyczne oraz pozyskiwanie składników ze zrównoważonych gospodarstw.