Wybór najlepszego ekologicznego środka na ślimaki
Najnowsze

Wybór najlepszego ekologicznego środka na ślimaki

Wybór najlepszego organicznego środka na ślimaki jest kluczowym krokiem w utrzymaniu ogrodu i podwórka wolnego od szkodników. Posiadanie odpowiedniego rozwiązania do zwalczania szkodników może zapobiec wystąpieniu problemu i może również pomóc w pozbyciu się szkodników, gdy już zaczęły jeść twoje kwiaty i warzywa.

Soda oczyszczona i sól

Wodorowęglan sodu, czyli soda oczyszczona, był używany od czasów starożytnych. Jest uważana za naturalną substancję, która ma wiele zastosowań, w tym jako organiczny środek na ślimaki. Jest również używany do czyszczenia i złuszczania skóry, a także w pieczeniu.

Ślimaki składają się w 85-90% z wody. Nie są dobrymi przyjaciółmi roślin, mogą uszkodzić kwiaty i inne rośliny. Nie lubią też przechodzić po ostrych przedmiotach – cytat ten jest efektem dociekań zespołu serwisu . Możesz je odstraszyć, rozsypując sodę oczyszczoną wokół swojego ogrodu. Działa ona poprzez stworzenie bariery, której ślimaki nie mogą przekroczyć.

Ważne jest, aby pamiętać, że zarówno soda oczyszczona, jak i sól są solami. Ślimaki nie lubią zawartości soli. Sól odwodni ślimaka, co spowoduje jego śmierć. Sól nie jest dobrym domowym środkiem na ślimaki. Sól zabije ślimaka, wysysając z niego wilgoć przez jego skórę.

Innym domowym środkiem na ślimaki jest użycie octu. Działa on bardzo szybko. Jeśli nie masz butelki z rozpylaczem, możesz użyć dłoni, aby zastosować to rozwiązanie. Możesz również umieścić pokruszone skorupki jaj wokół swoich roślin. Skorupki jaj wzbogacą glebę, gdy będą się rozkładać, i będą działać jako środek odstraszający ślimaki.

Kiedy używasz sody oczyszczonej jako organiczny środek na ślimaki, powinieneś być pewien, że mieszasz ją z wodą. To da Ci najlepsze stężenie roztworu i zapobiegnie spalaniu liści przez roztwór. Najlepiej jest używać roztworu w pochmurne dni.

Wodorowęglan sodu działa również jako środek grzybobójczy i zakłóca równowagę jonową w komórkach grzybów. Roztwór należy stosować co tydzień. Możesz wymieszać sodę oczyszczoną z olejem lub octem, lub możesz użyć jej samodzielnie. Mieszanka będzie działać najlepiej na rośliny, które mają owoce z winorośli.

Możesz również użyć mieszaniny sody oczyszczonej i oleju rzepakowego. Będzie ona skuteczna na roślinach, które mają owoce lub warzywa poza winoroślą i może pomóc w zapobieganiu mączniakowi. Pomoże również zminimalizować choroby dolistne.

Suchy lód

Pozbycie się ślimaków w ogrodzie może być zniechęcającym zadaniem. Te małe stworzenia mają żarłoczny apetyt na warzywa, zioła i kwiaty. Kiedy się przemieszczają, pozostawiają za sobą błyszczące ślady. Ślimaki również dekapitują sadzonki i chrupią liście.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się ślimaków w ogrodzie. Jednym z najskuteczniejszych jest użycie suchego lodu. Suchy lód to stała forma dwutlenku węgla, która jest zamrożona i skompresowana. Forma stała jest 800 razy większa niż jego forma ciekła. Rozszerza się również do 109 st. F.

Innym domowym środkiem jest użycie wodorostów. Wodorosty mają wysokie stężenie soli, która działa jako naturalny repelent. Można to zastosować do roślin doniczkowych lub gleby wokół roślin, aby zniechęcić ślimaki. Można również umieścić pokruszone skorupki jaj wokół roślin, aby uzyskać podobne efekty.

Stosowanie pułapki na ślimaki to kolejna skuteczna metoda. Jest to skuteczny środek domowy, który wykorzystuje plastikowy kubek zakopany w glebie w pobliżu roślin. Jeśli ślimaki zostaną skuszone przez zapach piwa, wpadną do kubka.

Innym dobrym środkiem domowym jest umieszczenie wazeliny wokół roślin doniczkowych. Ma ona śliską konsystencję i działa jak bariera ochronna wokół rośliny.

Niektórzy ludzie używają również soli, aby zabić ślimaki. Sól jest bardzo skuteczna, ale uwaga: może być toksyczna dla roślin.

Inne domowe metody kontroli ślimaków obejmują skórkę grejpfruta jako schronienie dla ślimaków, cytrusy jako pułapkę na ślimaki i wodę z mydłem do zabijania ślimaków. Podczas gdy te metody są skuteczne, nie rozwiązują one przyczyny infestacji ślimaków. Chemiczne produkty do zwalczania ślimaków można znaleźć w centrach ogrodniczych.

Suchy lód jest również używany do efektów specjalnych w filmach. Wiele osób używa suchego lodu do dekoracji na Halloween.

Jeśli planujesz używać suchego lodu, upewnij się, że jest on przechowywany w bezpiecznym, izolowanym pojemniku. Nigdy nie używaj suchego lodu przy gołej skórze lub małych dzieciach. Utrzymanie dobrze izolowanych pojemników przedłuży również żywotność suchego lodu.

Ślimaki są gorzkim wrogiem. Jeśli chcesz się ich pozbyć, spróbuj najpierw metod ekologicznych.

Przyciąganie ptaków

Użycie środka na ślimaki, który nie zje Twojego ogrodu, jest koniecznością, jeśli chcesz przyciągnąć ptaki i inne dzikie zwierzęta. Nie tylko sprawi, że Twój ogród będzie bardziej przyjemny, ale może również pomóc w poprawie ogólnego zdrowia i samopoczucia. Niektórzy ogrodnicy decydują się na stosowanie granulatu na ślimaki, ale bardziej naturalne podejście może być bardziej odpowiednie do Twojej sytuacji.

Najlepszym organicznym środkiem na ślimaki na Twoim podwórku jest zachęcenie ptaków poprzez zainstalowanie wanny dla ptaków. Wiele gatunków ptaków chętnie ucztuje na ślimakach, a Twój ogród z pewnością będzie odbiorcą wielu smacznych kąsków. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, w tym umieszczenie w pobliżu karmników i domków dla ptaków. Jeśli chcesz uzyskać bardziej trwałe rozwiązanie, możesz rozważyć postawienie ogrodzenia, które może również służyć jako odstraszacz ślimaków.

Dobrym środkiem na ślimaki na Twoim podwórku jest posadzenie odpowiednich roślin. Może to oznaczać sadzenie roślin o długiej żywotności, lub może to oznaczać sadzenie roślin, które są bardziej prawdopodobne, aby przyciągnąć ptaki niż ślimaki. Jedną z takich roślin jest hortensja, która posiada odporne na ślimaki liście i atrakcyjne kwiaty. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz odmianę o wysokich kwiatach. Warto również rozważyć roślinę odstraszającą ślimaki, taką jak Euphorbia, która charakteryzuje się gorzkim sokiem i twardymi łodygami.

Najlepszy organiczny środek na ślimaki jest dobrą mieszanką wszystkich tych, i pamiętaj, że najlepszym rozwiązaniem jest bycie proaktywnym. Ślimaki mogą łatwo skonsumować kilka razy ich masy ciała w roślinach, więc trochę konserwacji zapobiegawczej jest mądrą rzeczą do zrobienia. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest upewnienie się, że sadzisz odpowiednie rośliny we właściwych miejscach i że masz w pobliżu dobry zapas wody. Ogólnie rzecz biorąc, ślimaki nie lubią roślin o dużej ilości zapachu, więc jeśli masz szczególnie pachnącą roślinę, możesz rozważyć jej przycięcie, aby zapobiec ich inwazji.

Pułapki

Pozbywanie się ślimaków może być bardzo frustrujące, ale istnieje kilka sposobów na pozbycie się ślimaków, które są zarówno bezpieczne, jak i naturalne. Możesz również użyć pułapek na ślimaki, aby je złapać i trzymać z dala od roślin.

Jednym ze sposobów na pozbycie się ślimaków jest użycie organicznego środka na ślimaki. Może być trudno znaleźć produkt do zwalczania ślimaków, który będzie działał w Twojej okolicy. Może być również konieczne wypróbowanie kilku różnych podejść, zanim znajdziesz takie, które działa. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkasz w obszarze wiejskim.

Najlepszym organicznym środkiem na ślimaki jest użycie naturalnych drapieżników. Naturalnymi drapieżnikami są żaby, ptaki, chrząszcze i jeże. W zależności od okolicy, być może trzeba będzie zamówić te gatunki w firmie wysyłkowej.

Inną opcją jest stworzenie łóżka ofiarnego, aby zabić ślimaki. Być może trzeba będzie wykonać kilka wykopów jesienią, aby wystawić ślimaki na działanie drapieżników. Dobrym pomysłem jest również usunięcie wszelkich zanieczyszczeń w ogrodzie. Ślimaki wolą ciężkie ściółki, więc spróbuj użyć lekkiej ściółki.

Innym naturalnym środkiem na ślimaki jest posypanie wodorostów wokół ogrodu. Wodorosty mają wysoką zawartość soli, co zniechęca ślimaki. Wodorosty są również świetne dla gleby, więc możesz chcieć dodać je do ziemi wokół swoich roślin, aby je chronić.

Innym środkiem na ślimaki jest użycie nicieni. Nicienie to mikroskopijne robaki, które są w stanie przeniknąć do wnętrzności ślimaków, zainfekować je i zabić. Te robaki są zwykle kupowane przez firmę wysyłkową.

Innym środkiem na ślimaki jest rozprowadzenie grubego żwiru wokół roślin. Żwirek może odstraszyć niektóre ślimaki, ale nie jest skuteczny do ich całkowitego zabicia.

Rozdrobnione skorupki jaj mogą być również stosowane jako bariera dla ślimaków. Skorupki jaj zawierają wapń, który wzbogaca glebę w miarę ich rozkładu. Ale nie ochronią one Twoich roślin przed ślimakami.

Możesz również spróbować użyć pułapek na piwo, aby zabić ślimaki. Upewnij się tylko, że obręcz butelki znajduje się co najmniej dwa cale nad ziemią. Ślimaki nie mogą oprzeć się zapachowi piwa. Aby je uwięzić, musisz zakopać półgalonową plastikową butelkę w ziemi w pobliżu wrażliwych roślin. Ta metoda może być całkiem skuteczna.